עב

עב

כלום בחלל

 אודות היצירה

לאורך המאה העשרים, הפכה הטיסה לחלל סמל לתושיית המין האנושי ושם נרדף ליכולתו ההירואית, לפרוץ עוד ועוד גבולות ומגבלות - גיאוגרפיים טכנולוגיים, מדעיים, מחשבתיים, פיזיים וביולוגיים. אסטרונאוטים היו לעלית הנבחרת של הרוח האנושית הראויה להפעיל את המכונה העילאית ביותר שיצר האדם ושנושאת את האדם הטוב ביותר, כחיל החלוץ של המין האנושי הנוסע לפגוש את עתידו. המשימה כבדה, האחריות אדירה, המחירים גבוהים; יעילות היא כורח, זמן הוא כסף והזמן בחלל יקר במיוחד.

״כלום בחלל״ היא עבודת מופע למצלמה. במסגרתה יפסיק איתן את כל פעולותיו השוטפות למשך שעה, שבמהלכה לא יעצום את עיניו, לא ידבר או ישוחח, לא יקרא, יכתוב, יאכל, ישתה, או יעסוק בכל פעילות אחרת. הוא לא ינוע באופן רצוני. הוא ינכיח בהוויתו את ההיפך מייעודו, יהיה ולא יעשה.

 אודות היוצרים

אהד פישוף

אהד פישוף

אהד פישוף הוא אמן רב תחומי. עבודותיו משלבות מחול, סאונד, וידאו, פרפורמנס וכתיבה. בעל תואר שני בלימודי מחול ממרכז לאבן בלונדון. יצירותיו הוצגו על במות, בגלריות ובמוזיאונים ברחבי העולם, בין השאר באנגליה, סקוטלנד, גרמניה, יפן, סינגפור, איטליה, נורווגיה, ארה״ב, שווייץ, ליטא, הולנד וטורקיה. זוכה פרס שרת התרבות לשנת 2015 ופרס רפפורט לשנת 2021. מורה בכיר לגאגא, שפת התנועה של אהד נהרין. מלמד בבצלאל ובמדרשה לאמנות בבית ברל.

פייסבוק
אינסטגרם
וימאו
ACADEMIA

רקיע דף הבית

״מעלינו רק רקיע״. אילן רמון ז״ל, 2003.

משימת 'רקיע' היא דוגמא לשיתוף פעולה יוצא דופן בין שלל גורמים והיא מגלמת ערכים של שלום, חדשנות, מנהיגות, ואחריות חברתית. שילוב החלומות שמשימה זו מגלמת בתוכה, וההוכחה כי הכול באמת אפשרי – הם חלק מרכזי מהחזון שלנו.

העדכונים שלנו יביאו אותך צעד אחד קרוב לחלל

!נרשמת בהצלחה

Israel ministary of science
Ramon foundation
Israel space Agency

© כל הזכויות שמורות לרקיע. אתר זה נבנה ע״י Editor X

עב

עב
Space station

עמוד הבית

Girl science

חינוך

מדע בחלל

שידורים מהחלל

אמנות

הכל בחלל

יומן מסע

חנות

Space x

אודות