כלום בחלל

 אודות היצירה

לאורך המאה העשרים, הפכה הטיסה לחלל סמל לתושיית המין האנושי ושם נרדף ליכולתו ההירואית, לפרוץ עוד ועוד גבולות ומגבלות - גיאוגרפיים טכנולוגיים, מדעיים, מחשבתיים, פיזיים וביולוגיים. אסטרונאוטים היו לעלית הנבחרת של הרוח האנושית הראויה להפעיל את המכונה העילאית ביותר שיצר האדם ושנושאת את האדם הטוב ביותר, כחיל החלוץ של המין האנושי הנוסע לפגוש את עתידו. האחריות אדירה, המחירים גבוהים; משימתיות היא השפה, יעילות היא הכרח. זמן הוא כסף והזמן בחלל יקר במיוחד.״כלום בחלל״ היא עבודת מופע למצלמה; אקט סמלי של בזבוז הכרחי. במסגרתה יפסיק איתן את כל פעולותיו השוטפות למשך שעה, שבמהלכה לא יעצום את עיניו; לא ידבר או ישוחח; לא יקרא, יכתוב, יאכל, ישתה, או יעסוק בכל פעילות אחרת. הוא לא ינוע מעבר לתנועה הלא רצונית שנגרמת על ידי היעדר הכבידה. הוא ינכיח בהוויתו את ההיפך מייעודו, יהיה ולא יעשה.

 אודות היוצרים

אהד פישוף

אהד פישוף

משהו על האמנית וואו איזה אמנית, היא מודעת חברתית ומראה לנו דברים שלא ידענו שכ״כ משפיעים על היומיום שלנו. אנחנו אוהבים אותה מאוד משהו על האמנית וואו איזה אמנית, היא מודעת חברתית ומראה לנו דברים שלא ידענו שכ״כ משפיעים על היומיום שלנו. אנחנו אוהבים אותה מאוד משהו על האמנית וואו איזה אמנית, היא מודעת חברתית ומראה לנו דברים שלא ידענו שכ״כ משפיעים על היומיום שלנו. אנחנו אוהבים אותה מאוד משהו על האמנית וואו איזה אמנית, היא מודעת חברתית ומראה לנו דברים שלא ידענו שכ״כ משפיעים על היומיום שלנו. אנחנו אוהבים אותה מאוד

פייסבוק
אינסטגרם
רקיע דף הבית

״מעלינו רק רקיע״. אילן רמון ז״ל, 2003.

משימת 'רקיע' היא דוגמא לשיתוף פעולה יוצא דופן בין שלל גורמים והיא מגלמת ערכים של שלום, חדשנות, מנהיגות, ואחריות חברתית. שילוב החלומות שמשימה זו מגלמת בתוכה, וההוכחה כי הכול באמת אפשרי – הם חלק מרכזי מהחזון שלנו.

העדכונים שלנו יביאו אותך צעד אחד קרוב לחלל

!נרשמת בהצלחה

Israel ministary of science
Ramon foundation
Israel space Agency

© כל הזכויות שמורות לרקיע. אתר זה נבנה ע״י Editor X

עב

עב
Space station

עמוד הבית

Girl science

חינוך

מדע בחלל

חדשות

Space x

אודות

צרו קשר