גאלי - מכשיר גילוי ואיכון כיווניות להתפרצויות קרינת גאמא - מעקב אחר התפרצויות קרני גאמא באמצעות חיישן בדיוק גבוה (ביצוע מחוץ לתחנת החלל)

רועי רחין, אהוד בכר, שלומית טרם, לוקה מולרי, אבנר קידר, אלכס פריד, הוביק אגלריאן, אלכס ודובין, עמיר פיגנבוים, ג'וליה סאלח

האתגר העיקרי בפיתוח גלאים להתפרצויות קרינת גאמא אסטרופיזיקליות הוא זיהוי כיוון ההתפרצות. פיתחנו מכשיר הרואה את כל השמיים בעל יכולות כיווניות טובות מכל גלאי אחר בעל גודל דומה. העקרון המנחה הוא שימוש בהסתרות הדדיות בין נצנצים קטנים, המאפשרות שחזור של כיוון ההתפרצות בדיוק טוב מ- 2° עם גלאי בנפח 1 ליטר בלבד. דיוק כזה ניתן היה עד כה להשיג רק עם גלאים גדולים על לווין ייעודי. הוכחנו את הביצועים באמצעות סימולציות מחשב וכן במודל מעבדה, וכעת אנו מוכנים להעלות את המכשיר לתחנת החלל הבינלאומית כדי להוכיח את יכולותיו עם התפרצויות אסטרופיזיקליות. הגלאי שלנו צפוי לגלות ולאכן עשרות התפרצויות קרינת גאמא במהלך שהותו בתחנת החלל.

לשאלות ושיתופי פעולה אודות הניסוי - כתבו לנו

הודעתך נשלחה בהצלחה!

רקיע דף הבית

״מעלינו רק רקיע״. אילן רמון ז״ל, 2003.

משימת 'רקיע' היא דוגמא לשיתוף פעולה יוצא דופן בין שלל גורמים והיא מגלמת ערכים של שלום, חדשנות, מנהיגות, ואחריות חברתית. שילוב החלומות שמשימה זו מגלמת בתוכה, וההוכחה כי הכול באמת אפשרי – הם חלק מרכזי מהחזון שלנו.

העדכונים שלנו יביאו אותך צעד אחד קרוב לחלל

!נרשמת בהצלחה

Israel ministary of science
Ramon foundation
Israel space Agency

© כל הזכויות שמורות לרקיע. אתר זה נבנה ע״י Editor X

עב

עב
Space station

עמוד הבית

Girl science

חינוך

מדע בחלל

חדשות

Space x

אודות

צרו קשר