השפעת מיקרו-כבידה על הזדקנות המערכת החיסונית ומחלת האלצהיימר

פרופ' מיכל שוורץ, המחלקה לנוירוביולוגיה, מכון ויצמן, רחובות

הצוות של פרופ' שוורץ חוקר השינויים החלים בהבנת אינטראקציות בין מוח/ מערכת חיסון, מתוך הכרה שלמערכת החיסון תפקיד מפתח בתפקוד ושיקום המוח לכל החיים, כמו גם בעמידות למצבי לחץ. הצוות הראה שהזדקנות חיסונית היא גורם מפתח שקובע את העיתוי, חומרתה ומהירות ההתקדמות של דמנציה, כולל מחלת אלצהיימר. בנוסף נמצא כי מערכת החיסון אינה הגורם העיקרי לדמנציה, תפקוד לקוי או תשישות שלה תורמים להאיץ את המחלה. תשישות המערכת החיסונית עשויה להיות מואצת על ידי גורמים סביבתיים כולל תזונה, חוסר שינה, מחזור צירקדי ומצב נפשי.
במסגרת משימת "רקיע", הצוות של פרופ' שוורץ מציע לחקור אם מצבים נטולי כוח הכבידה עשויים להשפיע על מערכת החיסון, עם השפעה על תפקוד המוח.
אפיון השינויים האימונולוגיים הקשורים לתנאי כבידה נמוכה עשוי לסייע בזיהוי גורמים תזונתיים שיכולים להגן מפני השפעות אלו. התוצאות עשויות לזהות מסלולי הפעלה חדשים ועשויות להדגיש הזדמנויות להתערבויות טיפוליות העשויות לשמש כדי להאט את הכשלים במערכת החיסון שיש להן השפעה על אובדן קוגניטיבי מואץ הקשור להזדקנות ומחלת אלצהיימר.

קבצים להורדה

לשאלות ושיתופי פעולה אודות הניסוי - כתבו לנו

הודעתך נשלחה בהצלחה!

רקיע דף הבית

״מעלינו רק רקיע״. אילן רמון ז״ל, 2003.

משימת 'רקיע' היא דוגמא לשיתוף פעולה יוצא דופן בין שלל גורמים והיא מגלמת ערכים של שלום, חדשנות, מנהיגות, ואחריות חברתית. שילוב החלומות שמשימה זו מגלמת בתוכה, וההוכחה כי הכול באמת אפשרי – הם חלק מרכזי מהחזון שלנו.

העדכונים שלנו יביאו אותך צעד אחד קרוב לחלל

!נרשמת בהצלחה

Israel ministary of science
Ramon foundation
Israel space Agency

© כל הזכויות שמורות לרקיע. אתר זה נבנה ע״י Editor X

עב

עב
Space station

עמוד הבית

Girl science

חינוך

מדע בחלל

שידורים מהחלל

אמנות

הכל בחלל

יומן מסע

חנות

Space x

אודות