שיפור תפקוד מוחי באמצעות נוירופידבק נייד לשהייה בחלל - הדגמת בדיקת EEG & neurofeedback מרחוק בכדי לנטר ולשפר את תפקוד המוח

איתמר (גלן) דניגר, עזיז קעדאן, אנס אבו מו

האתגרים הרבים בזמן טיסת חלל ממושכת דורשים תפקוד מיטבי של אסטרונאוטים, על אף החשיפה לתנאי קיצון שונים דוגמת קרינה והעדר כח משיכה. כתוצאה מכך, התכנית למחקר האנוש של נאס״א הדגישה את הנחיצות במציאת פתרון להשפעות השליליות של תנאי הקיצון בחלל על קוגניציה והתנהגות. אימון נוירופידבק מבוסס אאג (גלי מוח) נמצא באופן עקבי כמשפר בריאות מוחית ויכולות קוגניטיביות אצל אנשי מקצוע הנדרשים לכך (ספורטאים מקצוענים, מנתחים). בהצעה זו, אנו מציעים ליישם את טכנולוגיית אימון הנוירופידבק הנייד של ״מיינדליפט״ לצורך שיפור הבריאות המוחית והיכולות של האסטרונאוטים. הערכות מסודרות ינטרו את האאג המוקלט בחלל ויעקבו אחר שינויים מוחיים כתוצאה מהאימון, שינויים קוגניטיביים ובריאות נפשית. הנתונים שייאספו ישמשו ליצירה של תכנית לביצועים קוגניטיביים עיליים לצורך משימות ארוכות טווח (כמו טיסה למאדים).

לשאלות ושיתופי פעולה אודות הניסוי - כתבו לנו

הודעתך נשלחה בהצלחה!

רקיע דף הבית

״מעלינו רק רקיע״. אילן רמון ז״ל, 2003.

משימת 'רקיע' היא דוגמא לשיתוף פעולה יוצא דופן בין שלל גורמים והיא מגלמת ערכים של שלום, חדשנות, מנהיגות, ואחריות חברתית. שילוב החלומות שמשימה זו מגלמת בתוכה, וההוכחה כי הכול באמת אפשרי – הם חלק מרכזי מהחזון שלנו.

העדכונים שלנו יביאו אותך צעד אחד קרוב לחלל

!נרשמת בהצלחה

Israel ministary of science
Ramon foundation
Israel space Agency

© כל הזכויות שמורות לרקיע. אתר זה נבנה ע״י Editor X

עב

עב
Space station

עמוד הבית

Girl science

חינוך

מדע בחלל

שידורים מהחלל

אמנות

הכל בחלל

יומן מסע

חנות

Space x

אודות