עב

עב

מדריך סאונד לתחנת החלל הבינלאומית

 אודות היצירה

מתוך התבוננות בקטעים שונים מתחנת החלל מעין שמה לב לסאונדסקייפ הייחודי של התחנה; לרעשי המכונות השונים, להבדלי האקוסטיקה וההדהוד בין המודולים וכן להרכב האנושי המענין.
העבודה מציעה אלבום שיהווה מצד אחד תיעוד צלילי של החיים בתחנה ושל המשלחת ומצד שני יהיה סוג של טיול סאונד בתחנת החלל עבור המאזין מכדור הארץ.

הסאונד יאסף ממספר מקורות: החל בהקלטות בתחנת החלל עצמה, שימוש בתקשורת השוטפת של התחנה עם המרכזים השונים ועד לעיבוד נתונים וסוניפיקציה של חלק מהניסויים המדעיים.

 אודות היוצרים

מעיין צדקה

מעיין צדקה

מלחינה, אמנית סאונד, מאלתר, סייר סאונד ומורה. בבסיס כל יצירותיה עומד ניסיון לחלץ הבנה של מהות הצליל, התנהגותו, דרכי הארגון האקוסטיות ותפקידיו הסביבתיים והחברתיים. מעיין מעוניינת לחשוף ולהגביר רבדים ותבניות מוזיקליות - מבנים נסתרים, טבועים - המתרחשים מבחינה אקוסטית, כמו גם בחקר הדרכים שבהן התופעות הקוליות פוגשות את הפיזיולוגיה של האוזן ופסיכולוגיית ההקשבה. לעתים קרובות, עבודתה של מעיין משלבת מימד של עולמות קוליים דמיוניים וספקולטיביים, על הקו שבין קריפטו-זואולוגיה, קריפטו-בוטניקה ופולקלור עתידני. תחומי מחקר ויצירה נוכחיים כוללים הרמוניה פרהיסטורית, טקסונומיה קולית, סאונד כמוצג מוזיאלי, מערכות כוונון, בוטניקה קולית, צלילים תת-מימיים, הקלטות שטח והד/תהודה בהקשרים מוזיקליים, טבעיים, פוליטיים וחברתיים. מעיין השלימה תואר DMA בהלחנה מוזיקלית מאוניברסיטת UC סנטה קרוז. כיום היא מלמדת בבית הספר לאמנויות באוניברסיטת חיפה ובמכללת ספיר. עמית מחקר בתחנת המחקר הימי מוריס קאהן, בית הספר למדעי הים צ'רני, אוניברסיטת חיפה.

פייסבוק
וימאו
ACADEMIA

רקיע דף הבית

״מעלינו רק רקיע״. אילן רמון ז״ל, 2003.

משימת 'רקיע' היא דוגמא לשיתוף פעולה יוצא דופן בין שלל גורמים והיא מגלמת ערכים של שלום, חדשנות, מנהיגות, ואחריות חברתית. שילוב החלומות שמשימה זו מגלמת בתוכה, וההוכחה כי הכול באמת אפשרי – הם חלק מרכזי מהחזון שלנו.

העדכונים שלנו יביאו אותך צעד אחד קרוב לחלל

!נרשמת בהצלחה

Israel ministary of science
Ramon foundation
Israel space Agency

© כל הזכויות שמורות לרקיע. אתר זה נבנה ע״י Editor X

עב

עב
Space station

עמוד הבית

Girl science

חינוך

מדע בחלל

שידורים מהחלל

אמנות

הכל בחלל

יומן מסע

חנות

Space x

אודות